1 olejek wiele zastosowań :)

By | 09:01 13 comments
Witam Was serdecznie po małej przerwie :) moje wakacje dobiegły końca, odpoczęłam, zrelaksowałam się i wróciłam pełna zapału i energii :)



Dziś chciałam Wam przedstawić recenzję olejku eterycznego z drzewa herbacianego.



Pierwsze co  bardzo mnie ucieszyło w tym olejku jet fakt, że jest on 100% naturalny. Olejek ten posiada wiele pozytywnych zastosowań.


Olejek eteryczny z drzewa herbacianego, to wybawienie dla osób borykających się z problemem tłustej skóry i trądziku. Działa wysuszająco na wypryski (zarówno na twarzy, jak i ciele), normalizuje pracę gruczołów łojowych, ściąga i regeneruje skórę. Olejek herbaciany wykazuje też właściwości przeciwgrzybiczne, dlatego stosuje się go wspomagająco w leczeniu grzybic m.in.stóp. Idealnie sprawdza się także jako środek regenerujący paznokcie, łagodzący opryszczkę, leczący łupież i zapobiegający jesiennym przeziębieniom.





Standardowe opakowanie zawiera 7ml olejku ( ja otrzymałam próbkę)


Olejki eteryczny z drzewa herbacianego to naturalny wyciąg z rośliny spotykanej tylko w Australii. Odznaczaj się silnym zapachem, wodno-oleistą konsystencją i posiada wiele właściwości terapeutycznych. Może być stosowany do aromaterapii, inhalacji, kąpieli, sauny, oraz bezpośrednio na skórę: do masażu lub wcierań. Ponieważ olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest silnie skoncentrowanym preparatem, przed bezpośrednim nałożeniem na ciało należy go rozcieńczyć wodą lub innym naturalnym olejem np. migdałowym lub kokosowym. Uznawany za jeden z najlepszych naturalnych olejków antyseptycznych, przeciwzapalnych, przeciwwirusowych, dezynfekujących, grzybobójczych i bakteriobójczych. Stosuje się w leczeniu candidy. Nieoceniony w kosmetyce i pielęgnacji ciała. Świetnie dezynfekuje powietrze w pomieszczeniach.



  • Olejek z drzewa herbacianego trądzik
Olejek z drzewa herbacianego stosuje się z dużym powodzeniem na wszelkie zmiany skórne i trądzik ponieważ wysusza i działa przeciwzapalnie. w tym celu olejek nanosi się punktowo na chore miejsca np. za pomocą patyczka do uszu. Najlepiej olejek rozcieńczyć w 1 kroplę w olejku migdałowym lub odrobinie kremu.
  • Olejek z drzewa herbacianego przeziębienie, grypa, bóle zatok i katar
Olejek z drzewa herbacianego może złagodzić objawy przeziębienia i grypy. Mogą sprawdzić się inhalacje. Do naczynia z gorącą wodą wlewamy kilka kropli olejku i wdychamy unoszącą się parę. Pomocne mogą być kąpiele z dodatkiem 5-10 kropli olejku z drzewa herbacianego na wannę ciepłej wody. Można również dezynfekować powietrze w mieszkaniu wlewając 5 kropli olejku do kominka zapachowego.
  • Olejek z drzewa herbacianego grzybica
Olejek z drzewa herbacianego można zastosować w przypadku grzybicy stóp. Wlewamy do miski ciepłą wodę i dodajemy do niej 10-15 kropli olejku z drzewa herbacianego. Moczymy stopy jak najczęściej.
  • Olejek z drzewa herbacianego łupież
Olejek z drzewa herbacianego jest pomocny w przypadku łupieżu. Do 150 ml ciepłej wody wkrapiamy 15-20 kropli olejku z drzewa herbacianego. Nacieramy głowę.
  • Olejek z drzewa herbacianego bóle stawów
Olejek z drzewa herbacianego można stosować przy bólach stawów. Mieszamy olejek do masażu np dla dzieci z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego. Smarujemy bolące miejsca.


UWAGA: olejek nie może być stosowany przez małe dzieci i niemowlęta oraz kobiety w ciąży.


Ja osobiście zastosowałam olejek do kąpieli i jestem z niego zadowolona, bardzo ładnie pachnie i relaksuje możemy poczuć się niczym w SPA. Kosztuje 6 zł więc uważam, że warto go zakupić. 







Olejek można kupić : TUTAJ





PODPIS


Nowszy post Starszy post Strona główna

13 komentarzy:

  1. Nigdy jeszcze nie miałam takiego olejku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. od dawna zamierzam go kupić i na pewno tak się niebawem stanie

    OdpowiedzUsuń
  3. Miałam olejek herbaciany, cudowna rzecz.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja mam olejek eteryczny pomarańczowy, ale jeszcze nie używałam :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Chciałam go kupić, jako składnik mieszanki OCM, ale boję się go używać do oczu, więc na razie musi poczekać ;) zawsze też słyszałam, że najlepiej sprawdza się na pojedyncze wypryski ładnie je wysuszając i przyspieszając gojenie, ale sama nie próbowałam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też nie stosowałam na wypryski ale również czytałam że działa z nimi cuda :)

      Usuń
  6. musze sobie sprawic taki olejek :D uwielbiam takie zapachy i chcialabym zeby caly pokoj nimi pachnial :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie słyszałam o tym olejku :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Tego olejku nie miałam, ale od jakiegoś czasu właśnie olejami pielęgnuję twarzy ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. Robiłam kilka podejść do tego olejku i u mnie się nie sprawdza .

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje mnie do dalszej pracy. Staram się w 1 kolejności odwiedzać blogi, które pozostawiają ślad u mnie.

Proszę o NIE SPAMOWANIE trafię do Was :)